Kto powinien nosić maseczki ochronne?
Kto powinien nosić maseczki ochronne?

Do momentu epidemii koronowirusa dziwił nas widok Azjaty, noszącego maseczkę ochronną np. na lotnisku. Dziś nosi je na ulicy nasz sąsiad czy znajomy. Kto powinien je nosić - osoba chora, zdrowa? Czy maseczki faktycznie chronią nas przed zagrożeniem?

Komentarzy oraz artykułów w Internecie nie brakuje, zwłaszcza od osób, które nigdy nie były w Azji. A to właśnie tam epidemia COVID-19 miała swój początek. I gdy do nas docierają niepokojące informacje o coraz większej liczbie zakażonych w Europie, to w Azji sytuacja już jest opanowana. Spójrzcie na aktualne zdjęcia, wszyscy noszą maseczki. Jeżeli ktoś czuje się zdrowy - nosi maseczkę. Ktoś ma katar - nosi maseczkę. W sytuacji gdy wszyscy je nosimy zmniejszamy szansę zarażenia siebie lub kogoś (w przypadku sami jesteśmy chorzy). 

Jeżeli zdjęcia z Azji Was nie przekonują, to spójrzcie na raport na temat właściwości ochronnych masek chirurgicznych i półmasek (twarzowych) oznaczanych ogólnie jako FFP. Raport opracowany został w 2008 roku przez brytyjski zespół "Health Improvement and Human Factors Groups".

W skrócie - MASKI CHIRURGICZNE ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO ZARAŻENIA nawet 6-krotnie! Dobrze dopasowane półmaski FFP2 lub FFP3 zmniejszają to ryzyko przynajmniej 100-krotnie.  

Link do raportu z oficjalnej strony rządowej Wielkiej Brytanii:
>> https://www.hse.gov.uk/research/rrpdf/rr619.pdf <<

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl